Modułowy system zabudowy

Zabudowa modułowa – skalowalne, ekonomiczne rozwiązanie dla bloków operacyjnych.

Technologia modułowa pozwala szybko wdrożyć skalowalne rozwiązania w placówkach medycznych, co jest trudne w przypadku standardowej technologii budowy i wykończenia.

Oprócz szybszego zakończenia projektu, prefabrykowane poza szpitalem moduły mogą skutecznie poprawić przepływ i bezpieczeństwo pracy podczas montażu, ograniczając liczbę wykwalifikowanych pracowników wymaganych na budowie.

Jeden dostawca, kontrolowane środowisko

Budując jak najwięcej z gotowych, już dopasowanych i przetestowanych elementów w kontrolowanym i ukierunkowanym na jakość środowisku, ryzyko błędów i opóźnień jest wykładniczo mniejsze.

Biura architektoniczne planujące technologię modułową w szpitalach potwierdzają korzyści organizacyjne i ekonomiczne tych rozwiązań. Ich dane wykazują znaczne oszczędności czasu i pieniędzy przy zastosowaniu zintegrowanej technologii modułowej dla sal operacyjnych, m.in:

  • ok. 40% krótsza instalacja – blok operacyjny może zostać uruchomiony szybciej, szybciej generuje zyski.
  • ok. 50% szybszy serwis, np. wymiana lub zamiana elementów zabudowy, wymiana monitorów na nowsze itp. bez wstrzymywania pracy bloku operacyjnego. Prace można wykonać po godzinach pracy bloku.
  • ok. 30% krótszy czas przezbrojenia sali operacyjnej – optymalizacja procesów mycia i dezynfekcji.
  • ok. 30% tańsza wymiana lub aktualizacja elementów zabudowy.

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z modernizacją, czy uruchomieniem nowego oddziału chirurgicznego w czasie o 30-40% krótszym, możemy generować przychody z działalności bloku dużo wcześniej, a zaoszczędzone koszty początkowe przeznaczyć na zakup najnowocześniejszego sprzętu.

W ALVO Medical wytwarzamy produkty, które mają podnosić warunki leczenia na całym świecie. Modułowy system zabudowy bloków operacyjnych pozwala stworzyć projekt całościowo dopasowany do wymagań higienicznych. Podnosi on również warunki pracy i zapewnia bezpieczeństwo personelowi i pacjentom. Nasza firma jako producent sprzętu medycznego proponuje nowoczesne rozwiązania, które od początku do końca są wytwarzane przez nas. Stosujemy najwyższą technologię zrobotyzowanego spawania, cięcia laserowego Fiber, automatyczną linię malowania proszkowego i pięcioosobowe centra obróbcze. Wszystko to sprawia, że nasze produkty wyróżniają się najwyższą jakością i są doceniane na całym świecie.

Modułowa zabudowa sal operacyjnych – cechy

Czym wyróżnia się zabudowa modułowa od ALVO Medical? Tworzymy prefabrykowane kompatybilne elementy, które są gotowe do montażu. Dzięki temu stworzenie sali operacyjnej może trwać 40% krócej. Fakt, że dane moduły pochodzą od jednego producenta, sprawia, że klienci mają pewność, że wszystkie elementy będą idealnie do siebie pasować. Co również ważne sale operacyjne od ALVO Medical bardzo łatwo w przyszłości rozbudować. Nasza zabudowa modułowa jest również zintegrowana – zabudowa ścian i sufitów w połączeniu z technologią video-over-IP odpowiednio porządkuje środowisko chirurgiczne. Co to oznacza? Z sali operacyjnej znika nadmiar kabli i adapterów, dzięki czemu przestrzeń staje się bardziej funkcjonalna. Zabudowa modułowa bloków operacyjnych jest również higieniczna. Wszystkie elementy takie jak monitory i szafy są zlicowane ze ścianami i tworzą jedną płaską powierzchnię. Dzięki temu nie ma gdzie gromadzić się kurz. Wpływa na to również ograniczona ilość łączeń, które mogą być zaokrąglone, co sprawia, że są łatwe w czyszczeniu. Elementy zabudowy modułowej są również pokryte powłoką z technologią jonów srebra, dzięki czemu nie rozwijają się na nich bakterie i grzyby. Zabudowa modułowa gwarantuje również szczelność pomieszczeń, co pomaga w przeprowadzaniu skutecznej dekontaminacji gazowej. Zabudowa modułowa ALVO Medical przeszła również pozytywnie testy sejsmiczne w ośrodku badawczym w Japonii

Modułowy system zabudowy bloków operacyjnych – z czego się składa?

Tworzymy projekty modułowej zabudowy sal operacyjnych po kompleksowej konsultacji z klientem. Wykonujemy trójwymiarowe pomiary, by stworzyć rysunek techniczny, który będzie odpowiedzią na potrzeby klienta i wymagania danej sali. Co wchodzi w skład modułowej zabudowy bloków operacyjnych? Są to między innymi:

  • panele ścienne;
  • drzwi;
  • okna;
  • meble medyczne;
  • panele sufitowe, oświetlenie i wykładzina.

Panele ścienne – innowacyjne rozwiązania na sali operacyjnej

Ten element zabudowy modułowej szpitali może być wykonana ze stali bądź szkła. Dostępne są w szerokiej gamie kolorów, dzięki czemu dodają blokom operacyjnym nowoczesnego wyglądu. W naszej ofercie dostępne są malowane panele ścienne, które mają zazwyczaj jeden kolor i panele ścienne z grafiką. Proponujemy również podświetlane rozwiązania.

Drzwi – dostosowane do potrzeb każdej placówki

W ALVO Medical przykładamy szczególną uwagę do jakości i funkcjonalności. Dlatego też w skład zabudowy modułowej szpitali wchodzą drzwi szpitalne automatyczne, manualne, przesuwne, które wykonane są ze stali nierdzewnej, malowane proszkowo lub licowane szkłem. Dzięki temu każdy klient wybierze te, które najlepiej sprawdzą się w jego placówce. Oferujemy również drzwi dźwiękoszczelne, hermetyczne i z ochroną radiologiczną. Propozycje od ALVO Medical mają wiele udogodnień, które sprawiają, że korzystanie z sali operacyjnej staje się dużo prostsze. Drzwi wyposażone są w czujniki, które zabezpieczają przed przypadkowym uderzeniem, mają również bezdotykowe czujniki, dzięki którym możliwe jest higieniczne ich otwieranie.

Okna – rozwiązania, które pozwalają na zachowanie intymności

Nasi klienci mogą wybrać okna stałe, uchylne, podawcze oraz śluzy. Ten element zabudowy modułowej bloków operacyjnych może mieć dodatkowo blokadę opadania lub otwarcia, żaluzje lub szybę elektryczną. Dzięki temu zabudowa modułowa szpitali pozwala na zapewnienie intymności pacjentom. Za pomocą jednego przycisku szyba elektryczna z przejrzystej staje się mleczna.

Meble medyczne do zabudowy modułowej – dla zwiększenia jakości przechowywania

Meble medyczne z naszej oferty to przede wszystkim szafy medyczne modułowe. Rozwiązania, które proponujemy, poprawiają jakość przechowywania i przepływu pracy w środowisku chirurgicznym.

Panele sufitowe, oświetlenie i wykładzina

Sufity podwieszane z naszej oferty wykonane są w systemie Clip-In. Sufit zbudowany jest z profili nośnych połączonych klamrami, dzięki czemu tworzy stabilne rusztowanie. Dopełnieniem każdej sali operacyjnej jest również homogeniczna wykładzina winylowa. To wyjątkowo trwałe rozwiązanie, które jest odporne na plamy i tarcie.

Modułowa zabudowa sal operacyjnych to również monitory i systemy integracji zlicowane z panelami oraz systemy wentylacji.

Modułowa zabudowa bloków operacyjnych – jak działamy?

W ALVO Medical wspieramy swoich klientów na każdym etapie współpracy. Jak działamy przy tworzeniu modułowej zabudowy? Przede wszystkim zaczynamy od dokładnego przeanalizowania potrzeb. Następnie dokonujemy trójwymiarowych pomiarów, dzięki którym powstaje szczegółowy rysunek techniczny. Wykonujemy również wizualizację 3D, dzięki której nasi klienci mogą zobaczyć, jak będzie wyglądać stworzona przez nas sala operacyjna. Po zaakceptowaniu projektu przystępujemy do tworzenia dokumentacji technicznej i na jej podstawie zaczynamy produkcję. Zajmujemy się również montażem i gwarantujemy profesjonalny serwis przez cały okres użytkowania.

Zapraszamy do kontaktu!