Modułowy system zabudowy

Zabudowa modułowa – skalowalne, ekonomiczne rozwiązanie dla bloków operacyjnych.

Technologia modułowa pozwala szybko wdrożyć skalowalne rozwiązania w placówkach medycznych, co jest trudne w przypadku standardowej technologii budowy i wykończenia.

Oprócz szybszego zakończenia projektu, prefabrykowane poza szpitalem moduły mogą skutecznie poprawić przepływ i bezpieczeństwo pracy podczas montażu, ograniczając liczbę wykwalifikowanych pracowników wymaganych na budowie.

Jeden dostawca, kontrolowane środowisko

Budując jak najwięcej z gotowych, już dopasowanych i przetestowanych elementów w kontrolowanym i ukierunkowanym na jakość środowisku, ryzyko błędów i opóźnień jest wykładniczo mniejsze.

Biura architektoniczne planujące technologię modułową w szpitalach potwierdzają korzyści organizacyjne i ekonomiczne tych rozwiązań. Ich dane wykazują znaczne oszczędności czasu i pieniędzy przy zastosowaniu zintegrowanej technologii modułowej dla sal operacyjnych, m.in:

  • ok. 40% krótsza instalacja – blok operacyjny może zostać uruchomiony szybciej, szybciej generuje zyski.
  • ok. 50% szybszy serwis, np. wymiana lub zamiana elementów zabudowy, wymiana monitorów na nowsze itp. bez wstrzymywania pracy bloku operacyjnego. Prace można wykonać po godzinach pracy bloku.
  • ok. 30% krótszy czas przezbrojenia sali operacyjnej – optymalizacja procesów mycia i dezynfekcji.
  • ok. 30% tańsza wymiana lub aktualizacja elementów zabudowy.

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z modernizacją, czy uruchomieniem nowego oddziału chirurgicznego w czasie o 30-40% krótszym, możemy generować przychody z działalności bloku dużo wcześniej, a zaoszczędzone koszty początkowe przeznaczyć na zakup najnowocześniejszego sprzętu.