ALVO Serenada-B

stół operacyjny dla pacjentów bariatrycznych

Co mówią eksperci

„Zabiegi operacyjne u chorych ważących często ponad 200 kg stanowią duże wyzwanie dla zespołu operacyjnego, ale i dla sprzętu, który wykorzystujemy w ich trakcie. Z dużym uznaniem korzystam ze stołu operacyjnego Rapsodia. Jest to wysokiej jakości produkt znakomicie sprawdzający się na sali operacyjnej w trakcie małoinwazyjnych, laparoskopowych zabiegów operacyjnych. Ważną zaletą tego stołu operacyjnego jest tez duża przezierność dla promieni RTG, które wykorzystujemy podczas śródoperacyjnych badań rentgenowskich. Jestem pod dużym wrażeniem doskonałej współpracy z zespołem konstruktorów i inżynierów firmy ALVO Medical, którzy odpowiadając na uwagi i propozycje personelu medycznego wprowadzali udoskonalenia, które pozwoliły podnieść walory użytkowe tego produktu”.

dr n. med. Maciej Matłok, Oddziału Chirurgi Endoskopowej i Metabolicznej Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia w Rzeszowie.

Dedykowane akcesoria

Buty litotomiczne

Regulowany zestaw butów litotomicznych Platinum Surgical Stirrups oferuje wyjątkowo precyzyjne pozycjonowanie, skutecznie minimalizując ryzyko uszkodzenia nerwów. Dostarczony zestaw jest gotowy do użycia, z butami na prowadnicach. Zakres litotomijny: -30° w dół do 80° w górę; Przywiedzenie: -9° i odwiedzenie: 25°. 272 kg dopuszczalnej masy pacjenta.

Pasy udowe Nissena

Pasy Nissena stabilizują pacjenta podczas stromych pozycji odwróconego Trendelenburga. Solidne pasy o grubości 25 mm każdy, owinięte wokół części udowej zabezpieczają pacjenta niezależnie od kąta przechylenia stołu. Bariatryczne pasy Nissena, każdy o długości 1830 mm, pasują do większości pacjentów i wytrzymują obciążenie do 362 kg.

Bariatryczne podpory boczne

Bariatryczne moduły blatu, dostępne do zamontowania w części oparcia pleców i siedziska pozwalają uzyskać szerokość blatu 740 mm.

Funkcje napędzane

Wysokość
Trendelenburg
Odwrócony
Trendelenburg
Przechył boczny
Przesuw wzdłużny*
Oparcie pleców
Podnóżek*
Powrót do pozycji 0
Pozycja „flex”
Pozycja „reflex”
Hamulec*
*opcje dodatkowe

Powiązane artykuły

miejsce na powiązane artykuły

Szkolenia

Zapraszamy na dialog techniczny w fabryce w Śmiglu

Pomożemy Państwu wybrać odpowiedni model stołu z akcesoriami i pozycjonerami.