Drzwi

Oferujemy specjalistyczne drzwi przesuwne lub uchylne na blok operacyjny i oddziały szpitalne. Drzwi automatyczne lub ręczne, jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe, drzwi hermetyczne.

Zaprojektowane bez widocznych połączeń technologicznych, z ergonomicznym uchwytem wpuszczanym lub zaokrąglonym pochwytem. Każda z konstrukcji wyposażona może zostać w uszczelniające listwy samoopadające, dwuwarstwowe prostokątne okna obserwacyjne, licowane z powierzchnią drzwi, bez widocznych elementów mocujących. Specjalna izolacja szyny ślizgowej sprawia, że skrzydło drzwi pracuje niezwykle płynnie i cicho. Ościeżnica estetycznie integrowana jest z zabudową ścienną, bez widocznych mocowań. Nasze drzwi są odporne na osadzanie się brudu, łatwe do utrzymania w czystości. Jedną z opcji wykonania jest malowanie proszkowe, powlekanie jonami srebra w opatentowanej technologii Sanitized.

Wyniki przeprowadzonych badań wskazują, że częste otwieranie drzwi może zakłócać działanie systemów wentylacyjnych, zmieniać gradient ciśnienia i zwiększać ryzyko zakażeń miejsca operowanego u pacjenta poddawanego zabiegowi chirurgicznemu. Drzwi przesuwne mogą posiadać opcję częściowego otwarcia, umożliwiającego niezbędny ruch personelu z minimalną szkodą dla równowagi mikrobiologicznej w sali operacyjnej. Nowoczesne szpitale coraz częściej stawiają też na wentylowane szafy przelotowe.

Czy wiesz, że?

W bibliotece Alvo znajduje się ponad 150 różnych modeli drzwi szpitalnych, takich jak drzwi hermetyczne, przeciwpożarowe, dźwiękoszczelne, szklane drzwi przesuwne, antybakteryjne, z szybą elektryczną. Więcej informacji na temat dostępnych typów drzwi można uzyskać kontaktując się z naszym biurem projektowym: Tadeusz.buchowski@alvo.pl