Centralne sterylizatornie

Centralna sterylizatornia umożliwia dezynfekcję i sterylizację narzędzi. Jako producent sprzętu medycznego od lat działamy na rynku i proponujemy meble, które zapewniają higieniczne i bezpieczne warunki pracy personelu. Oferujemy m.in. kosze, regały i wózki na materiały sterylne, stoliki, medyczne stoły robocze oraz szafy i szafki medyczne do centralnej sterylizatorni.

Centralna sterylizatornia – wybierz wyposażenie ALVO Medical

Sterylizatornia medyczna wymaga odpowiednio zorganizowanej przestrzeni. W związku z tym nie tylko proponujemy jej wyposażenie, lecz także doradzamy naszym klientom, jak optymalnie zorganizować pomieszczenie centralnej sterylizatorni Odpowiemy także na pytania dotyczące wyboru właściwego sprzętu. W aranżowaniu pomieszczeń stosujemy najnowsze trendy projektowe, takie jak Lean Healthcare. Przeprowadzenie analizy LEAN przed projektowaniem pozwala na identyfikację istniejących lub potencjalnych problemów. Sterylizatornia w szpitalu to ważne miejsce – w związku z tym podczas jej aranżowania bierzemy pod uwagę następujące aspekty:

  • sąsiedztwo obszarów sterylnego przetwarzania i strefy narzędzi chirurgicznych;
  • systemy transportowe do przemieszczania zabrudzonych i wysterylizowanych narzędzi;
  • magazynowanie sterylnych zapasów w obszarze centralnej sterylizatorni;
  • korzystanie z systemu wózków do transportu kontenerów i pakietów;
  • szybka ścieżka, system szybkiego obrotu kluczowego instrumentarium chirurgicznego.

Niezależnie od tego, jaki rozmiar ma centralna sterylizatornia, istotne jest, aby wyraźnie oddzielić zabrudzone, czyste i sterylne instrumentarium za pomocą fizycznych barier. Przemyślany przepływ pracy pozwoli uniknąć krzyżowania się strefy brudnej ze strefą sterylną i usprawni pracę personelu. W ALVO Medical wyposażamy nie tylko centralne sterylizatornie, lecz także bloki operacyjne, sale hybrydowe i oddziały intensywnej terapii. Zobacz wszystkie nasze nowoczesne meble i wyposażenie medyczne oraz ekonomiczne rozwiązanie, jakim jest np. modułowy system zabudowy.