Artboard

Centralne sterylizatornie

Centralna sterylizatornia umożliwia dezynfekcję i sterylizację narzędzi. Jako producent sprzętu medycznego od lat działamy na rynku i proponujemy meble, które zapewniają higieniczne i bezpieczne warunki pracy personelu. Oferujemy m.in. kosze, regały i wózki na materiały sterylne, stoliki, medyczne stoły robocze oraz szafy i szafki medyczne do centralnej sterylizatorni.

Centralna sterylizatornia – dlaczego jest tak ważna?

Centralna sterylizatornia to specjalnie zaprojektowane pomieszczenie, w którym odbywa się niezbędny proces dezynfekcji, czyszczenia i sterylizacji narzędzi i sprzętu medycznego. Warto więc postawić nie tylko na odpowiedni projekt centralnej sterylizatorni, ale także na profesjonalne i trwałe wyposażenie. Dlaczego to tak ważne? Centralne sterylizatornie zapewniają:

  • bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego – dezynfekcja, czyszczenie i sterylizacja narzędzi i sprzętu medycznego są kluczowe w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych;
  • jakość i trwałość sprzętu medycznego – regularne sterylizowanie narzędzi i sprzętu medycznego pozwala na utrzymanie ich w dobrym stanie technicznym i zapobiega szybkiemu zużyciu;
  • większą efektywność pracy personelu medycznego – dzięki temu, że w jednym miejscu można zdezynfekować i poddać sterylizacji dużą liczbę narzędzi i sprzętu medycznego, personel medyczny może bardziej efektywnie wykonywać swoją pracę i skupić się na obsłudze pacjentów.

ALVO Medical oferuje wysokiej jakości medyczne stoły robocze i szafy medyczne do centralnej sterylizatorni co znacznie usprawnia korzystanie z tego pomieszczenia. W naszej ofercie znajdziesz także meble niezbędne w innych salach medycznych, w tym wyposażenie sal operacyjnych.

Sterylizatornia w szpitalu – wybierz wyposażenie ALVO Medical

Sterylizatornia medyczna wymaga odpowiednio zorganizowanej przestrzeni. W związku z tym nie tylko proponujemy jej wyposażenie, lecz także doradzamy naszym klientom, jak optymalnie zorganizować pomieszczenie centralnej sterylizatorni Odpowiemy także na pytania dotyczące wyboru właściwego sprzętu. W aranżowaniu pomieszczeń stosujemy najnowsze trendy projektowe, takie jak Lean Healthcare. Przeprowadzenie analizy LEAN przed projektowaniem pozwala na identyfikację istniejących lub potencjalnych problemów. Sterylizatornia w szpitalu to ważne miejsce – w związku z tym podczas jej aranżowania bierzemy pod uwagę następujące aspekty:

  • sąsiedztwo obszarów sterylnego przetwarzania i strefy narzędzi chirurgicznych;
  • systemy transportowe do przemieszczania zabrudzonych i wysterylizowanych narzędzi;
  • magazynowanie sterylnych zapasów w obszarze centralnej sterylizatorni;
  • korzystanie z systemu wózków do transportu kontenerów i pakietów;
  • szybka ścieżka, system szybkiego obrotu kluczowego instrumentarium chirurgicznego.

Niezależnie od tego, jaki rozmiar ma centralna sterylizatornia, istotne jest, aby wyraźnie oddzielić zabrudzone, czyste i sterylne instrumentarium za pomocą fizycznych barier. Przemyślany przepływ pracy pozwoli uniknąć krzyżowania się strefy brudnej ze strefą sterylną i usprawni pracę personelu. W ALVO Medical wyposażamy nie tylko centralne sterylizatornie, lecz także bloki operacyjne, sale hybrydowe i oddziały intensywnej terapii. Zobacz wszystkie nasze nowoczesne meble medyczne oraz ekonomiczne rozwiązanie, jakim jest np. modułowy system zabudowy.

Strona, na którą wchodzisz, zawiera treści dotyczące wyrobów medycznych, przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów zajmujących się ich używaniem lub obrotem. Kliknij OK, aby potwierdzić, że jesteś specjalistą/ką z branży ochrony zdrowia. The website you are entering contains content related to medical devices intended solely for professionals involved in their use or trade. Please click OK to confirm you are a healthcare professional.