Artboard

Centralny Zintegrowany Szpital Kliniczny w Poznaniu

9 maja 2024

15 nowoczesnych sal operacyjnych wyposażonych w system integracji Alvo Integra z możliwością prowadzenia wideokonferencji i zdalnych konsultacji służy pacjentom Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego w Poznaniu.

Centralny Zintegrowany Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu znajduje się w dzielnicy Grunwald w Poznaniu, z tyłu historycznego szpitala klinicznego przy ulicy Przybyszewskiego. Założeniem Inwestora było połączenie nowego budynku z istniejącym obiektem należącym do Uniwersytetu. Nowy budynek ma przejąć wszystkie przyjęcia na oddziały ratunkowe Szpitala Uniwersyteckiego. Celem jest stworzenie obiektu funkcjonującego na zasadach „gorącej platformy”, czyli szybkiego, bezkonfliktowego połączenia między SOR-em, salą operacyjną, jednostką obrazowania diagnostycznego, oddziałem intensywnej terapii i lądowiskiem dla helikopterów. Wszystko to umożliwi Inwestorowi przeprowadzenie natychmiastowej diagnostyki i zabiegów leczniczych w przypadkach ciężkich nagłych wypadków.

Cele projektu:
  • Poprawa dostępności do nowoczesnej diagnostyki i terapii oraz wysoko specjalistycznych procedur
  • Kompleksowa ochrona mieszkańców Poznania w przypadku sytuacji kryzysowych
  • Konsolidacja działań dwóch szpitali, co przekłada się na ciągłość procedur diagnostycznych i terapeutycznych w jednym miejscu
  • Rozwój opieki ambulatoryjnej poprzez przeniesienie ciężaru z leczenia stacjonarnego na leczenie ambulatoryjne i formy jednodniowe świadczenia usług
  • Stworzenie innowacyjnej i kompleksowej bazy klinicznej do prowadzenia edukacji personelu medycznego.

Całkowita powierzchnia: 28 130 m2

Powierzchnia zabudowy: 5 400 m2

Objętość: 98 000 m3

Generalny Wykonawca: Warbud S.A.

Rozwiązania ALVO Medical wspierają klinicystów w eliminowaniu czynników ryzyka, które mogłyby przyczynić się do zakażeń miejsca operowanego, błędów medycznych czy urazów. Nasza zabudowa modułowa dla sal operacyjnych składająca się z higienicznych paneli ściennych i sufitowych oraz chirurgicznych drzwi przesuwnych i uchylnych — nie tylko zapewnia bezpieczne środowisko operacyjne, ale także priorytetowo traktuje estetykę i komfort, aby ułatwić lekarzom podejmowanie istotnych decyzji klinicznych. Górną część zabudowy ściennej stanowią panele szklane z nadrukowaną grafiką inspirowaną naturą, która może być podświetlana od tyłu. Takie przyćmione oświetlenie jest często preferowane podczas zabiegów chirurgicznych.

Strona, na którą wchodzisz, zawiera treści dotyczące wyrobów medycznych, przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów zajmujących się ich używaniem lub obrotem. Kliknij OK, aby potwierdzić, że jesteś specjalistą/ką z branży ochrony zdrowia. The website you are entering contains content related to medical devices intended solely for professionals involved in their use or trade. Please click OK to confirm you are a healthcare professional.