Myjnia chirurgiczna ALVO Premium

2-096

Nowatorska myjnia chirurgiczna ALVO Premium to nowoczesny, elegancki design, łatwe do umycia powierzchnie, bezdotykowa obsługa. Opcja 3 w 1 pomaga zachować czystość pomieszczenia, ponieważ wszystko co potrzebne do umycia i dezynfekcji rąk zawarte jest w jednym miejscu, nad misą myjni. Zwiększona funkcjonalność myjni to wyraźnie lepsza ergonomia pomieszczenia oraz oszczędniejsze zużycie środków dezynfekcyjnych. Dzięki zastosowanym materiałom i systemowi automatycznej dezynfekcji rur i odpływów myjnia chirurgiczna ALVO Premium to zwiększona skuteczność w walce z zakażeniami.

Połączenie przyjaznego dla użytkownika designu, z intuicyjną obsługą wspiera właściwe procedury przygotowania chirurgicznego, poprawia komfort pracy zespołów chirurgicznych, zwiększa bezpieczeństwo i zaufanie do szpitala wolnego od zakażeń.

Bezpieczniej. Czyściej. Bardziej higienicznie.

Opcja 3 w 1 pomaga zachować czystość pomieszczenia, ponieważ wszystko co potrzebne do umycia i dezynfekcji rąk zawarte jest w jednym miejscu, nad misą myjni. Dzięki temu płyny ociekające z rąk nie kapią na podłogę.

Intuicyjna obsługa

W pełni bezdotykowe doświadczenie! Baterie myjni obsługiwane są za pomocą ruchu ręki przy wskazanej sekcji na szklanym wyświetlaczu, aktywując pożądane funkcje. Podświetlone ikonki LED pokazują która funkcja jest aktywna. Dalej wystarczy umieścić ręce pod wylewką.

Optymalna higiena rąk

Dla optymalnej higieny rąk, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) rekomenduje stosowanie baterii i podajników mydła i płynu sterowanych bezdotykowo, jako najlepszy standard w instytucjach opieki zdrowotnej.

Ochrona przed bakteriami

System Miscea CLASSIC posiada wbudowaną funkcję ochrony przeciwbakteryjnej. Automatycznie uruchomi cykl czyszczenia, przepłukując wylewkę wody i obydwa podajniki płynów, żeby przeciwdziałać rozwojowi groźnych bakterii rozwijających się w stojącej wodzie. Cykle auto-czyszczenia można zaprogramować z pożądaną częstotliwością za pomocą bezprzewodowego pilota.

Niższe zużycie wody nawet o 60%*

System baterii czujnikowych pozwala obniżyć zużycie wody aż o 60%*. Dzieje się tak, ponieważ woda płynie tylko wtedy, gdy jest naprawdę potrzebna, po czym następuje jej automatyczne wyłączenie. Ograniczenie zużycia wody ograniczają dodatkowo wbudowane w baterię napowietrzacze, które wzbogacają wodę w powietrze, powodując uzyskanie przyjemnego strumienia pieniącej się wody, miękkiej w dotyku i nierozpryskującej się.

*W porównaniu z ręcznie obsługiwanymi bateriami bez aeratorów oszczędzających wodę: 3.5 gpm

ALVO CleanDrains

Syfon ALVO CleanDrains to certyfikowany system do dezynfekcji ujść syfonowych dedykowany dla obiektów służby zdrowia. Automatycznie czyści i dezynfekuje płyny w ujściach syfonowych pod myjnią, regularnie w trakcie użytkowania. Dzięki temu pojawienie się patogenów w misie myjni podczas puszczania wody lub opróżniania umywalki zostaje całkowicie wyeliminowane. Podświetlane ikony na lustrze informują o aktualnym stanie pracy urządzenia: Praca ciągła – Dezynfekcja – Czyszczenie.

Chirurgiczna myjnia ALVO® Premium w walce z zakażeniami miejsca operowanego

Innowacje zastosowane w myjni chirurgicznej ALVO Premium wspomagają zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa epidemiologicznego na bloku operacyjnym, czy oddziale intensywnej terapii. Maria Budnik-Szymoniuk, ekspert z procedur wysokiego ryzyka w pielęgniarstwie okołooperacyjnym, omawia etapy chirurgicznego mycia i dezynfekcji rąk w kontekście ryzyka zakażeń miejsca operowanego.


Podsumowanie cech produktu:

 • Zaokrąglone krawędzie, ułatwiające mycie powierzchni
 • Dwie baterie zasilane sieciowo
 • Syfony samodezynfekujące ALVO CleanDrains
 • Dwa elektryczne wysuwane pojemniki na odpady
  kompaktowe stanowisko mycia chirurgicznego, montowane na ścianie
 • podajniki szczotek i ręczników oraz dozowniki mydła i płynu dezynfekcyjnego schowane za panelem rewizyjnym, umożliwiającym łatwy do nich dostęp
 • panel rewizyjny (samodomykająca się szafka) w formie lustra
 • wymodelowany kształt misy myjni tworzy okalający użytkownika fartuch ochronny, zabezpieczając przed rozpryskiwaniem wody i umożliwiając zachowanie wygodnej pozycji
 • komora myjni wykonana z materiału kompozytowego o właściwościach antybakteryjnych, zawierająca nanocząsteczki srebra
 • zaokrąglone powierzchnie ułatwiają utrzymanie myjni w czystości
 • szerokie krawędzie myjni sprzyjają przygotowaniu sterylnego ręcznika i szczotki
 • wyjmowany pojemnik z kompozytu montowany wewnątrz misy do odkładania zużytych szczotek
 • myjnia wyposażona w dwie baterie zasilane sieciowo z bezdotykowo aktywowanym wypływem wody, mydła i płynu dezynfekcyjnego oraz z bezdotykowym sterowaniem temperaturą wody
 • pojemniki na odpady, aktywowane kolanem, umieszczone pod każdym ze stanowisk
 • wbudowany syfon samodezynfekujący ALVO CleanDrains

2-096

Strona, na którą wchodzisz, zawiera treści dotyczące wyrobów medycznych, przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów zajmujących się ich używaniem lub obrotem. Kliknij OK, aby potwierdzić, że jesteś specjalistą/ką z branży ochrony zdrowia. The website you are entering contains content related to medical devices intended solely for professionals involved in their use or trade. Please click OK to confirm you are a healthcare professional.